Kudowa-Zdrój
Izolacja natryskowa to coraz popularn (...)
Pianka poliuretanowa staje się coraz popularniejszym środkiem izolacyjnym, który wykorzystuje się do ocieplania budynków. Nowi zwolennicy tego produktu to nie tylko klienci indywidualni, ale także deweloperzy, którzy w budowaniu nowych domów chcieliby wykorzystywać nowoczesne oraz energooszczędne technologie.
Wyróżnia się dwa typy pianki – zamkniętokomórkowa oraz otwartokomórkowa. Pianka zamkniętokomórkowa składa się z zamkniętych pęcherzyków (mają one mikroskopinją wielkość). Ze względu na zbliżone do polistyrenu XPS właściwości można ją wykorzystywać do miejsc, w których stosowany jest tradycyjny styropian bądź też poliuretanowe płyty. Ponadto ten typ piany nie jest paroprzuszczalny. Drugi typ, mianowicie pianka otwartokomórkowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Jej główne cechy charkaterystyczne to lekkość, doskonała izolacyjność termiczna oraz paroprzepuszczalność. Wykorzystuje się ją w szczególności do ocieplania poddaszy.
Pianka poliuretanowa charakteryzuje się odpornością na gnicie oraz mróz. Ponadto nie wydziela ona zapachu, a także pozostaje obojętna fizjologiczne. Jest to bardzo ważny argument, dzięki czemu może być stosowana także w miejscach zamieszkałych przez alergików. Dzięki paroprzepuszczalności podłoże, które zostaje zaizolowane za pomocą pianki poliuretanowej może oddychać, przez to nie pojawia się ryzyka wystąpienia pleśni i grzybów. Pianka nie nasiąka wodą, co wpływa na to, że nie robi się ona ciężka i nie traci swoich parametrów wraz z upływem czasu. Producenci dają gwarancję nawet 25-30 lat.
Pianka poliuretanowa jest materiałem wytwarzanych na budowie. Powstaje ona z gotowych składników. W następnej kolejności nanosi się ją na daną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu i jest natryskiwana przez specjalistyczny pistolet natryskowy. Pianka poliuretanowa może być rozpylania na różnorodne powierzchnie, takie jak beton, blacha, drewno, papa. Stanowi ona bardzo skuteczną metodę izolacji. W trakcie natrysku wykorzystywane jest bardzo wysokie ciśnienie. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do miejsc, który są trudno dostępne, a nawet w niektórych przypadkach całkowicie niedostępne.
Głównymi zaletami metody natryskowej jest w szczególności powstanie szczelnej oraz spójnej warstwy izolacyjnej. Warstwa ta chroni nie tylko przed temperaturą, ale także przed uciążliwym hałasem. Ponadto pianka poliuretanowa jest bardzo łatwa i szybka w montażu, co pozwala zaoszczędzić czas pracy. Podczas jednego dnia roboczego fachowcy mają możliwość ocieplenia nawet 300m2 określonej powierzchni. Odpowiednia izolacja dachu wpływa także na obniżenie rachunków za ogrzewanie czy też prąd.
Izolacja natryskowa to coraz popularn (...)
W zakresie ocieplania budynków (...)